Doç. Dr. Feyza Koç


1975 yılında Aydın/Nazilli’de doğdum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldum.
1999-2004 yılları arasında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini aldım.
2006 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Sosyal Pediatri Bilim Dalı’nda çalışmaya başladım.
2010-2011 yılları arasında mesleki eğitim almak ve deneyimimi arttırmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde Iowa Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde çalıştım.
2013 yılında Yardımcı Doçent, 2015 yılında Doçent ünvanını aldım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Sosyal Pediatri Bilim Dalı Başkanı olarak görevime devam etmekteyim.

Ayrıca ‘Türk Pediatri Kurumu İzmir Şube Başkanı’ ve ‘Sosyal Pediatri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’ olarak çalışıyorum.
Çocuk sağlığı izlemi (büyüme ve gelişmenin izlenmesi), aşı uygulamaları, emzirmenin önemi ve emzirme eğitimi, sağlıklı beslenme (ek gıdalara geçiş) , iştahsız çocuk, çocuklarda vitamin-mineral kullanımı, çocuk sağlığında sık karşılaşılan sorunlar (ateş, ishal, kusma vb) gibi ana başlıklar altında eğitici olarak dersler anlatıyorum.

Aynı zamanda bilimsel kongrelerde çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgili pek çok konuda konuşmalarda bulunup kurs programları düzenlemekteyim.
Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalem, ulusal kitaplarda yazılmış çok sayıda kitap bölümlerim bulunmaktadır.
Evli ve bir kız çocuğu annesiyim.

Mansuroğlu Mah. 1593/1 Sk. No:6 Lider Centrio C Blok K.10 D.100 Bornova İzmir adresindeki muayenehanemde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konularında hizmet vermekteyim.

Sağlıklı Günler Dilerim

Doç Dr. Feyza Koç